Strona głowna / Oferta / Uprzęże chomątowe
kontakt zakład rymarski kontakt zakład rymarski
-->
Uprzęże Chomątowe


 • jedno i parokonne- krakowskie
 • jedno i parokonne- angielskie
 • jedno i parokonne- robocze

 • Uprząż krakowska- cecha charakterystyczna tej uprzęży jest bogate zdobienie poszczególnych jej elementów.

  Uprząż ta jest wykonana ze skóry bydlęcej licowej a okucia w tym charakterystyczne koniki wkręcane do chomąta mogą być wykonane z mosiądzu, mosiądzu- chromowanego, alpaki lub stali nierdzewnej.
  W naszej ofercie uprząż krakowska dostępna jest również w kolorach : czerwonym i brązowym!

  Uprząż angielska- cechą tej uprzęży jest chomąto które dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu dużą swą powierzchnią przylega do piersi szyi i łopatek konia ,co pozwala na wykorzystanie siły uciągu do maksimum. Kleszczyny chomąta jak i zaczepy sztyc chomątowych wykonane są z metalu o bardzo dużej wytrzymałości Sam styl angielskiej uprzęży ma w sobie tyle klasy i smaku, że zdobienie tego typu uprzęży ogranicza się do niewielkiej ilości okuć klasycznych co nadaje całej uprzęży elegancji

  Uprząż robocza-chomąto i podkład masywny w tym przypadku uważa się za celowy przez obciążenie szyi przemieszcza się ku przodowi środek ciężkości ciała co zwiększa siłę uciągu.
  Umożliwia koniowi pokonywanie dużych oporów ułatwia ciągnięcie a szczególnie ważne jest przy ruszaniu z miejsca dużego ładunku. Uprząż robocza wykonana ze skór chromowych a okucia i elementy dekoracyjne stalowe lub nierdzewne.
    Uprząż chomątowa Krakowska
  Uprząż chomątowa Krakowska
  © copyright lp
  32-031 Mogilany Gaj 32 POLAND
  tel.+48 662-290-045agnieszka@rymarstwo-krakow.pl